WOODOVA LAMPA UV S LUPOU PRO DIAGNOSTIKU

 


 

 

Nový model. Diagnostická, vyšetřovací ruční lampa s lupou a UV zářivkou.

 

  Název DPH Cena bez DPH
  Woodova lampa UV s lupou pro diagnostiku, zvětšení 175%, 3D 21 14 720,- Kč

 

UV zářivka odhaluje defekty, které jsou pouhým okem neviditelné. Je vhodná pro použití v lékařství i pro průmyslové účely. Pomáhá diagnostikovat fungicidní, bakteriální a parazitární infekce. Srst napadená dermafytózou se po nasvícení projevuje zelenou barvou. Lehké a přitom robustní provedení s velkou lupou. Velikost lupy: 105 x 70 mm, 3 dioptrie (175% zvětšení), vysoká hloubka ostrosti, 9 W UV osvětlení, vlnová délka 360 nm, nepoškozuje oči ani kůži, splňuje evropskou bezpečnostní normu EN 60601-1. Praktické provedení s roletkou pro zakrytí plochy nad lupou, aby nedošlo k znečištění lupy prachem a nečistotami z okolního prostoru, když se Woodova lampa nepoužívá. Velká Británie

 


Diagnostika:

1) Houbová infekce. Pod UV zářením se ukazují různé odstíny zelené.
2) Dermatofytóza povrchové části kůže /plíseň/. Kožní potíže fluoreskují jako odstín žluté.
3) Erytrazma /plísňové kožní onemocnění v oblasti genitálií mužů. Postižená kůže je indikována světle červenou až korálovou.
4) Svrab. Přenosná kožní infekce je obvykle lokálně léčena tetracyklinem a pak vyšetřována pod UV světlem. Výsledkem bude žlutá flourescence.
5) Vitiligo /získaný nedostatkem barviva v kůži/. Porucha, při které dochází ke ztrátě kožního pigmentu. UV světlo umožňuje lékaři identifikovat tyto skvrny mnohem snadněji.
6) Plíseň v kůži na hlavě. Mikrospory jsou příčinou, že vlasy fluoreskuji žlutě.
7) Microsporum Canis. Tento stav, zjištěný u zvířat je vidět pod UV světlem jako zeleno - žlutá barva.
8) Poškrábaná rohovka. Fluorescein - barvivo se kápne do oka zvířete a potom vymyje. Zbytek barviva v poškrábané rohovce svítí zeleně.
9) Ucpané slzní kanálky. Fluorescein - barvivo se kápne do oka zvířete a testuje se nosní dutina. Jestliže není v dutině detekováno žádné barvivo, veterinář vyšetřuje ucpaný nosní kanálek.
10) Kardiologie. Fluorescein - barvivo se vstříkne do oběhového systému a pod UV světlem se stanoví cirkulační čas.

 


 

Hledání v menu